Zápis dvacátý čtvrtý

1. května 2011 v 20:50 |  Day after day
> Trošku obsáhlejší článek...
> Po víkendu nastavím nový lay, pokud se to povede...
> Jestli se mi poštěstí, sepíšu i další kapitolu "New life"...


26.4.2o11 > První den příjímacích zkoušek.
Strašně jsem se bála, byly to testy typu CERMAT, a ty nám učitelka nepůjčila, takže jsem se učila jenom s testů SCIO.

Když jsme s tátou dojeli ke škole obchodní akademie, bylo mi špatně a málem jsem omdlívala. Podle jména jsem si našla ttřídu v prvním patře. Bylo nás tam asi jenom sedm, já tam znala jenom jediného kluka, a to z vidění. Všichni tam byli ticho, a když už se začali bavit, bylo to buď k tématu testů nebo toho, co spolu kde kdo dělal...

Přišla tam učitelka a dala nám pokyny k čekému jazyku. Čeják mám ráda, takže jsem byla v klidu. Tak nějak jsem věděla, že čeština je to co mě tam může dostat, protože já a matika nejsme velké kamarádky. Dala jsem to úplně v pohodě, o pauze jsem se, ale začala klepat a doufat, že tu matiku nějak zvládnu.

Mezi češtinou a matikou byla pauza, za kterou jsem nestihla skoro nic. Přišly kámošky Lus a Lucka s kým jdu domů, já byla domluvená s tetou, takže jsem jejich nabítku odmítla, a pak si zašla na WC a upřímně bylo to vážně nechutné. Ani jeden záchod na patře jim nesplachoval...

Naštěstí nám ale učitelka řekla, že za špatnou odpověď se body neodečítají, takže jsem matiku, tak nějak odtipovala. Bxlo to docela těžké, ale přesto všechno jsem z třiceti lidí třicátá druhá, což je skvělé. Kdybych chtěla, tak se tam na odvolání dostanu, ale je tam moc matiky, takže asi nic...
27.4.2o11 > Druhý den příjímacích zkoušek.
Bála jsem se ještě víc, čekaly mě testy na jazykovém gymnáziu,
kde mám jít přes němčinu (nic proti všem co se německy učí, ale mě se ten jazyk moc nelíbí, třeba se to časem změní, ale pořád budu mít radši angličtinu... jenže táta si myslel, že se tam dostanu líp, no a tak se budu učit německy... :) )

Já německy neumím ani slovo, takže jsem zvědává, co budu dělat, snad to nějak zvládnu...

Zase mě tam vezl táta, pro tenktokrát jsem, ale musela třídu najít sama. K tomu všemu tam byly tři holky ze školy, se kterýma se moc nemusím, takže jsem je okázale ignorovala.

Ve třídě jsem byla jenom já a dvě další holky, no není to fajn? Hned jsem se s tou jenodnou seznámila a popovídaly jsme si.
Atmosféra byla o dost uvolněnější, i když testy se blížily rychleji než jsem chtěla.

Češtinu jsem opět zvládla na výbornou, ještě jsem si to stihla zkontrolovat. Po testu byla pauza a po pauze ještě čas, takže jsme si s učitelkou, která nás provázela, povídaly o všem možném. Dozvěděla jsem se, že se dobře zná s mým trenérem, a že se byla teď někdy podívat i na závod. Hned ten den jsem měla trénink, tak jsem se ho ptala a on mi říkal, že jestli na tu školu půjdu mám ji pozdravit.

Ani tentokrát matika nedopadla slavně, ale myslím, že jsem dělala co jsem mohla. Na konec jsem se pro tuto školu rozhodla, a protože jsem tu matiku nezvládala, hodně mě potěšilo, že jsem byla dvanáctá a žáků brali třicet.

Po skončení pro mě zase přišla teta a protože ta škola je v porubě, tak jsme se šly někam najíst. Jenomže v labužníkovi, kam jsme měly namířeno, neměly ani jeden chlebíček, no jeden tam byl, ale to není podstatné, tak jsme sedly do autobusu a šly do tesca na čínské nudle... Dost jsem si to s tetou užila.


EDIT 1.5 2o11

28.4.2o11 > Třetí den příjímacích zkoušek. (Nečekaně)

Tenhle den se mi moc sepisovat nechce, protože jsem ho totálně skopala (tím myslím matiku).
Byl to příšerný propadák! Měla jsem jenom tři otázky z třiceti. Z třiceti!!!
Dost blbé na tom bylo, že to byly SCIA, a i když jsem se ze Scií učila, tohle bylo příšerné. Tak těžké otázky jsem ještě neviděla, navíc se za špatnou odpověď odečítaly body, tak jsem to radši ani nezkoušela tipnout. A jen tak jsem se snažila vypočítat nějaké výsledek, pokaždé mi to vyšlo nesmyslně.

Když jsem přišla domů normálně jsem z toho brečela, táta mi říkal, že se mám modlit aby mě vůbec někam vzali.
No a vzali!!!

V pátek už jsem odnášela zápisový lístek na jazykovku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama