Zápis dvacátý pátý

1. května 2011 v 21:17

29.4.2o11


Se školou jsme byli v kině CineStar (což je podivuhodné, protože většinou chodíme jen do Luny nebo tak...) Byla tam naše třída a ostatní dvě devítky plus jedna osmička.

Cestou tramvají, no potěš koště, se zase ukáalo, že se jako devítka neumíme chovat. Všichni kdo do tramvaje nastoupili na nás zírali, jako na debily, a já se jim kupodivu ani nedivím... Na jednu stranu se těším, až s té školy vypadnu.

Filmy byl hodně dojemný a nějaké holky si i pobrečely, mě osobně se líbil, i když nemám moc ráda takové ty dokumentární filmy.

Film Nickyho rodina vypráví dosud neznámé osudy "Wintonových dětí".
Když před pár lety slovenský režisér, scenárista a producent Matej Mináč náhodou v jedné knížce narazil na dva krátké odstavce o panu Nicholasovi Wintonovi, byl fascinován. Spolu s Patrikem Paššem se rozhodli natočit dokumentární film Síla lidskosti o téměř zapomenutém příběhu záchrany 669 českých a slovenských dětí těsně před začátkem II. světové války. Hlavní protagonista, dnes 101letý sir Nicholas Winton, se o svém činu více než půl století nikomu nezmínil, dokonce ani své manželce. Nyní je příběh záchranné akce známý po celém světě. V rámci vzdělávacích projektů film Síla lidskosti viděly miliony dětí a mnohé z nich se rozhodly jít ve Wintonových stopách a udělat něco důležitého pro náš svět.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama